ارسال بار

همکاری با ما

شرکت پادمیرا راه در سال 1388 با مدیریت آقای وازگن ارتیون ( کارمند موفق و با تجربه ی شرکت های هواپیمایی Air India  و swiss air ) تاسیس شد... ادامه جزئیات

ارسال بار

مشاوره و سوالات متداول

برخی از مسافران که قصد اقامت در سایر کشورهای دنیا را دارند در مورد ارسال بار به کشور مقصد ... خواندن جزئیات

ارسال بار

چرا پادمیرا راه ؟

با توجه به نیاز بسیاری از مسافران  به فریت بار | ارسال | حمل بار هوایی  ، که قصد عزیمت به نقاط دیگر ... خواندن جزئیات 

 

محموله های هوایی معمولا به عنوان حمل بار هوایی شناخته می شوند که این محموله ها توسط شرکت های حمل بار هوایی و فریت بار جمع آوری و تحویل باربری های بزرگ داده می شود تا بدین وسیله بار و محموله ها به مقاصد خود برسند. اولین هواپیما برای فریت بار و حمل بار هوایی در سال 1911 پرواز کردو بعد از این دیگه بیشتر تولید کنندهای هواپیما  شروع به تولید هواپیماهای ترابری و کارگو کردند.در این مقاله قصد دارم انواع فریت و حمل بار هوایی را برایتان تشریح کنم:

حمل بار هوایی و فریت بار

 

حمل بار هوایی یا فریت بار می تواند به سه صورت انجام پذیر باشد

توسط هواپیمای مسافر بری : هواپیماهای مسافر بری برای این کار در شکم خود "قسمت انباری هواپیما"  برای چمدان های مسافر که توشه ای برای راه است جایی را در نظر می گیرند به این روش فریت بار حمل هوایی بار شکمی یا Belly Cargo می گویند.

هواپیمای مسافربری بوئینگ747

این هواپیمای مسافربری پهن پیکر معروف به جامبوجت یک هواپیمای چهار موتوره بزرگ مسافربری است که توسط شرکت بوئینگ طراحی و ساخته شده است این هواپیما بعد از هواپیمای مسافربری A380 شرکت ایرباس بزرگترین هواپیمای مسافربری دنیا است.این هواپیما قابلیت جابجایی حداکثر 550 مسافر را دارد. ارتش آمریکا برای تقویت ناوگان حمل و نقل بار هوایی خود از این نوع هواپیما بیترین استفاده را کرده است.این هواپیما در مدل های 747-100 ، 747-200 و مدل 747 اس پی 747-400 تولید و ساخته شده است. تصاویری از مدلهای ذکر شده را می بینید:

 

مدل 747-100

حمل بار هوایی و فریت بار

مدل 747-200

حمل بار هوایی و فریت بار

مدل 747-sp

حمل بار هوایی و فریت بار

مدل 747-400

 حمل بار هوایی و فریت بار

 

استفاده از هواپیمای باری (Cargo aircraft): برای حمل هوایی بار هایی که مسافر نمی تواند در هواپیماهای مسافربری با خود حمل کند می تواند از شرکت های حمل بار هوایی یا فریت بار کمک بگیرد تا از این طریق بتواند بار های خود را با هواپیماهای باری به مقصد مورد نظر خود فریت بار کند. حمل هوایی بار توسط هواپیماهای کارگو یا باری بدین صورت است که بار درقسمت های مختلف هواپیما پخش می شود در قسمت شکم ،عرشه و... بار را از طریق باز شدن  دماغه ی هوااپیمای کارگو وارد این قسمت ها می کنند برای مثال فریت بار با استفاده از هواپیماهای غول مثل Beluga را در نظر بگیرید که برای فریت قطعات هواپیمایی به کار برده می شود.با استفاده از هواپیماهای کارگو می توان بارهایی از جمله :

حمل ونقل حیوانات

حمل و نقل محموله ها یا محصولات خطرناک

لوازم یدکی قایق یا هواپیما

و....

هواپیمای کارگوی B747

هواپیمای کارگوی B747(بوئینگ دریم لیفتر) یکی از انواع برترهواپیماهای کارگو در حمل هوایی بار و فریت بار می باشد این هواپیمای بزرگ برای فریت بارهای خاص به کار می رود به خصوص برای حمل هوایی قطعات هواپیمای 787 طراحی شده است.این هواپیما توسط شرکت بوئینگ ایالات متحده آمریکا برای حمل بارهای هوایی ویژه طراحی و ساخته شده است .اولین پرواز این هواپیما در 9 دسامبر سال 2006 انجام گرفت و در سال 2007 نیز از این هواپیمای پهن پیکر(کارگو) فریت بار  رونمایی شد.و در حال حاضر نیز  تنها 4 فروند از این نوع هواپیما ساخته شده است .این هواپیما نیز شبیه به ایرباس بلوگا طراحی شده است که برای فریت بارهای بزرگ از جمله  حمل بار هوایی بال هواپیما طراحی شده بود.

 

حمل بار هوایی و فریت بار

 

توسط هواپیماهای معاملات ملکی (Combi aircraft) : برای حمل هوایی بار در این نوع از هواپیماهای کارگو بار را در قسمت عرشه اصلی و در شکم هواپیما بارگیری می کنند. بیشتر این نوع از هواپیما های باری برای معاملات خصوصی شرکتهای بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند. در واقع می توان گفت این نوع ا هواپیماها تقریبا خصوصی می باشند.

برخی ازهواپیمای مسافربری معاملات ملکی در زیر را می توانید ملاحظه کنید:

 

ATR-72

حمل بار هوایی و فریت بار

Boeing 727

حمل بار هوایی و فریت بار

F-27 / FH-227

حمل بار هوایی و فریت بار

L-188 Electra

حمل بار هوایی و فریت بار

 

برای اطلاعات بیشتر در این مورد می توانید با کارشناسان شرکت خدمات فریت بار و حمل بار هوایی پادمیرا راه اطلاعات بیشتری را کسب کنید.

 

 

 

 

گالری تصاویر

ارسال بار

فریت بار به تمام نقاط دنیا

اطلاعات تماس

آدرس دفتر مرکزی: تهران، سهروردی شمالی،خیابان میرزایی زینالی غربی ، ساختمان اداری 144، واحد 1

    • 88501287 021
      88501288 021
    • 021 88735604
    • 021 88735703

09121406909

  • padmiraaircargo@gmail.com

فریت بار چیست ؟ | ارسال بار

فریت در لغت به معنای بار است. اگر بار به صورت هوایی حمل شود به آن فریت هوایی یا بار هوایی گفته می شود و به هواپیمای باری فریتر یا هواپیمای باری می گویند. عمدتا مسافر و مهاجری که قصد عزیمت به کشورهای دیگر را دارند محموله هایی همچون لوازم منزل ،لوازم شخصی،ظروف اشچزخانه،سرویسهای چینی ،البسه ،کتاب و... دارند که نمیتوانند به همراه خود ببرند و باید از فریت بار استفاده کنند.  ادامه جزئیات

ارسال بار ارسال بار ارسال بار ارسال بار

 تماس از طریق تلگرام

فریت بار