فریت پیانو

فریت پیانو : پیانو یکی از کالاهای با ارزشی است که حمل و نقل و فریت آن به خارج از کشور فوق تخصص لازم دارد . پیانو ها غالبا به ۳ دسته الکتریک ، دیواری و رویال تقسیم می شود و به دلیل با ارزش بودن ( مادی ؛ معنوی ) تقاضا برای ارسال انها زیاد است .

فریت پیانوی الکتریک

معمولا پیانوی الکتریک به دو دسته پیانو رومیزی و یا پیانو به همراه میز….تقسیم می شوند که از حداقل وزن ۴۰kg  تا وزن ۱۲۰ kg بسته به برند ان ها مانند  Yamaha ، korg  ، roland و یا … تقسیم بندی می شود . که غالبا ……فابریک محکمی دارند که احتیاجی به بسته بندی چوبی ندارد ولی برای بالا بردن امنیت آن ها را جهت حمل و نقل روی پالت پک می گردد که ثابت قرار گیرد و لینتراک جابجا کند و از پرت شدن جلوگیری شود .

دسته دوم پیانوهای دیواری هستند که می بایست پس از بسته بندی اولیه در منزل داخل صندوق چوبی قرار گیرند . وزن پیانوهای دیواری از ۱۴۰ kg تا ۳۲۰ kg متنوع می باشد که بستگی به نوع چوب و ساز داخلی به کار برده شده آن ها دارد . بسته بندی این پیانوها به این شکل است که دور تا دور پیانو با یونولینای مخصوص ۳cm  کامل پوشیده می شود ( به خصوص پشت پیانو ) ؛ ورودی آن ها را با نایلون های حباب دار که کاغذ های مخصوص ضد خش و نم گیر پوشانده می شد که تقریبا یک الی دو ساعت زمان می برد . سپس اندازه دقیق وضعیت آنها گرفته شده و صندوق چوبی محکم که در آن از روبرو باز میشود ساخته می گردد .

روزی که قرار است بار بارگیری شود افراد متخصص جابه جا کنندگان پیانو به محل امده و پیانو را با چرخ و کمربند های مخصوص از پله ها پایین آورده و داخل صندوق چوبی پشت کامیون قرار داده می شود و محموله به فرودگاه امام خمینی (ره ) جهت انجام امور گمرکی حمل می گردد.