خدمات بار هوایی   : امروز حمل و نقل کالا بین کشورها از سه طریق انجام می شود  هوایی  ، زمینی و دریایی برای انجام امور مربوط به حمل و نقل کالا ها به این سه طریق شرکت هایی تاسیس شده اند .که هر کدام در زمینه های متفاوت این عرصه فعالیت می کنند. و اما یکی از مهمترین دلایل تاسیس این شرکت ها  کاهش تردد مسافران به فرودگاه ها می باشد  این خود عامل مهمی برای کاهش آلودگی و همچنین ترافیک در سطح شهر به خصوص شهرهای بزرگ می باشد. این شرکت ها  با نام های رایج  خدمات بار هوایی (خدمات حمل بار هوایی ) ،  خدمات حمل بار زمینی  (خدمات بار زمینی ) و خدمات بار دریایی ( خدمات حمل بار دریایی ) و نام های رایج دیگری همچون شرکت خدمات بار هوایی و... از این قبیل  تاسیس می شوند . اما هر یک از این شرکت ها وظایفی را بر عهده دارند که در زیر به آنها اشاره ای می کنیم .

حمل بار هوایی


خدمات بار هوایی | حمل و نقل بار هوایی

قبل از اینکه هواپیماها برای حمل بار هوایی و کشتی های بزرگ برای حمل بار دریای ساخته شوند . روند حمل و نقل بار بین کشورها و حتی شهرهای دو به صورت زمینی بود که بیشتر از طریق خط راه آهن انجام می شد . ولی با اختراع هواپیما زمینه برای فعالیت در عرصه مسافربری هوایی و همچنین حمل بار هوایی فراهم شد و دیگر نیازی نبود که برای انتقال کالایی از سرزمینی به سرزمین دور هفته ها و ماه ها طول بکشد . هواپیماها با کمترین تاخیر و کمترین آسیب می توانستند بارهای مسافرین را جابه جا کنند . بعدها برای جلوگیری از ازدحام جمعیت در بزرگراه ها و هم چنین فرودگاه های بزرگ شرکتهایی رو برای این کار مجوز تاسیس دادند به عنوان خدمات بار هوایی  که وظیفه اصلی این شرکتها تحویل بار از مشتریان و انجام تمام امور مربوط به فرودگاه است و درنهایت ارسال بار با استفاده از شرکت های هواپیمایی به مقصد می باشد .
اما در خدمات بار هوایی در ارسال کالا به کشور دیگر مراحلی را باید سپری کنند . برای آشنایی با این مراحل می توانید به صفحه سایت خدمات بار هوایی پادمیرا راه مراجعه نمایید.

خدمات بار هوایی | حمل و نقل بار هوایی
خدمات بار هوایی پادمیرار راه در این عرصه توانسته بهترین باشد . از این رو تمام مشتریان ما از این روند ما رضایت کامل را دارند . و تمام تلاش ما نیز بر این اصل مشتری مداری استوار خواهد بود .

 

خدمات بار زمینی | ارسال بار با تریلر و راه آهن

این نوع از خدمات از ابتدای تجارت در جهان آغاز شده است و همچنان ادامه دارد شاید بگیم بهتر و پیشرفته تر از قبل انجام می شود . که هم از طریق راه آهن و هم از طریق تریلر های بزرگ ترانزیتی انجام می پذیرد . البته برای راه های طولانی بیشتر از خدمات بار هوایی یا در صورت و جود امکانات مناسب از خدمات بار دریایی استفاده می کنند. در کل خدمات بار زمینی بیشتر برای کشورهای همجوار کاربردی تر می باشد.


خدمات بار دریای | ارسال بار با استفاده از کشتی

خدمات بار دریایی خیلی پیش از خدمات بار هوایی و بعد از خدمات بار زمینی انجام می گرفت . شاید بتوان گفت خدمات بار دریایی به صرفه ترین نوع خدمات ارسال بار است . ولی باز برخی از امکانات و برتری هایی خدمات بار هوایی دارد که . ارسال بار از طریق هواپیما رو از نظر امنیت و راحتی و سرعت برتر کرده است . هرچند برخی از کالا ها رو نمیتوان از طریق هوایی ارسال کرد . ( البته امروزه هواپیماهای غول پیکری رو برای حمل این نوع از کالاا طراحی و ساخته اند ولی در اختیار تعداد کمی از کشورها قرار دارد.)


نتیجه اینکه :
هر سه مورد از این خدمات امروزه کاربرد خود را دارند و هیچ وقت نیز جایگزین نمی شوند . هر کدام مزایا و معایب خود را دارند . اما در اینجا می خوام مزایای  ارسال بار از طریق هواپیما رو که توسط خدمات بار هوایی انجام می شود ذکر کنم :

مزایای مهم حمل و نقل  هوایی بار

1-    مهمترین مزیت می تواند سرعت بالای انتقال با از کشوری به کشور دیگر باشد .
2-    مزیت بعدی این می تواند باشد که ارسال بار از طریق هواپیما به دلیل حفظ امنیت خود هواپیما از امنیت بالایی برخوردار است .
3-    هر کالایی رو ب راحتی نمی توان از طریق هواپیمایی جابجا کرد .ولی بسیاری از کالاهای مورد نیاز هر مسافر به راحتی جواز برای حمل و نفل دارند.

گالری تصاویر

ارسال بار

فریت بار به تمام نقاط دنیا